| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Packaging Details | By order |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,D/A,D/P,T/T |
| Supply Ability | 50 sets /year |
| Place of Origin | Qingdao,Huashida |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Installed Power | 380KW |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Product Type | PE Pipe |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Dn | ID200-600mm, ID600-1200mm |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Transport Package | Standard Export Packing |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Automation | Automation |
| Condition | New |
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Condition | New |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Application | Pipe |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |