| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Automation | Automatic |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Condition | New |
| Packaging Details | Container loading,sea transportation |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Specification | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | By order |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 3921909090 |
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 3921909090 |
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |