| Application Of Heat Shrink Sleeve 1 | PE Hollow Wall Spiral Pipe |
|---|---|
| Application Of Heat Shrink Sleeve 2 | Steel Reinforced Corrugated Pipe |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 3 | 3lpe Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Motor Power | 55KW |
| Type | Pipe / Sheet |
| Used Material | NBR&PVC A/C |
| Origin | China |
| Type | Pipe Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Feeding Mode | One Feed |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Application | Pipeline Joint Steel Pipe Accessory |
|---|---|
| Character | Anti-Corrosion |
| Color | Black |
| Performance | Good Waterproof And Protection |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Application | Pipeline Joint Steel Pipe Accessory |
|---|---|
| Character | Anti-Corrosion |
| Color | Black |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Max Width | 1000mm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Sleeve Width | 750-800mm |
| Peel Strength | >150N/cm (ASTM D1000) |
| Water-Intake Rate | 0.05% (ASTM D570) |
| Tensile Strength | 15-20Mpa (ASTM D638) |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |