| Coating Thickness | 1.8mm - 5.0mm |
|---|---|
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Total Power | 200kW |
| Production Speed | 8 - 12m/min |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Production Range | 170mm |
|---|---|
| Processing Capacity | 170mm |
| Cleaning Class | Sa2.5 |
| Sed Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Delivery Time | 8 work days |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Production Range | 426mm |
|---|---|
| Processing Capacity | 426MM |
| Cleaning Class | Sa2.5 |
| Sed Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Delivery Time | 8 work days |
| Processing Type | Extrusion |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Power Source | Electricity |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |