| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Customized | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Specification | PE-365/760 |
|---|---|
| Main Extruder | PE-365/760 |
| Pipe Diameter (mm) | 365 |
| Capacity (kg/h) | 550 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Application | Water/Gas/Oil Supply |
| Electrical Control System | PLC |
| HS Code | 8477209000 |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Condition | New |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Heating Method | Induction Heating |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| HS Code | 8477209000 |
| Application | Water/Gas/Oil Supply |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Electrical Control System | PLC |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Model No | 50mm-4200mm |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
| Application | Water/Gas/Oil Supply |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Product Color | Black |
| Model NO. | 110-2200mm |
| Feeder System | Vacuum Feeder |