| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |
| Production Capacity | 100-150m/h |
|---|---|
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Pipe Diameter Range | Φ60-Φ1420mm |
| 3PE Anti-Corrosion Coating Machine,Epoxy Powder Spraying Machines,Environmentally-friendly | 2sets |
| Materials | Epoxy Powder |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
|---|---|
| Surface | ≥SA2.5 |
| Condition | New |
| Control System | PLC |
| Material | Epoxy |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Length | 1-3m |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Transport Package | Standard Package |
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Size | Customized |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 1 | PE Hollow Wall Spiral Pipe |
|---|---|
| Application Of Heat Shrink Sleeve 2 | Steel Reinforced Corrugated Pipe |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 3 | 3lpe Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |