| Model NO. | 6-160 Mm |
|---|---|
| Condition | NEW |
| Material | PVC/NBR/EPDM |
| Tube Dia. | 6-50mm |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Material | EPDM/NBR |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector |
| Package Gross Weight | 1000.000kg |
| Sheet Width | 1200-1500mm |
| Tube Thickness | 5-40mm |
| Release Form | Pipes And Sheets |
|---|---|
| Advantage | Automatic Continuous Production Line |
| Performance | Soft, Resistant To Bending, Cold, Heat, Waterproof, |
| Can Be Used For | Air Conditioner Pipe Etc. |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector,Boards, Handles |
| Heating Method | Electric Or Natural Gas |
| Provide | Turnkey Services |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Processing Type | Extrusion |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Condition | New |
| Heating Method | Electric Heating |
| Material | Rubber |
| Features | High Efficiency, Energy Saving |
|---|---|
| Sheet Width | 1000-2000mm |
| Automatic Grade | Automatic |
| Control System | PLC Control |
| Product Application | Air Conditioner Thermal Insulation |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |