| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Handheld Welder |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Color | By Order |
|---|---|
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
| Welding Core Type | Plastic |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| After-sales Service | Lifetime |
| Screw | Single-Screw |
| Raw Material | HDPE, PE, PP, PET, PVC, EVA |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Material | PE, PP, PVC, And More |
|---|---|
| Specification | 2mm To 5mm |
| Color | Black, White, Blue, Yellow, And More |
| Products Feature | Acid Resistant |
| Customization | Available |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Condition | New |
| Style | Handheld |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 846880000 |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Screw | Single-Screw |
| Extrusion System | Mono-Layer Or Multi-Layer |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Trademark | HSD |
| HS Code | 8477109000 |
| Automation | Automatic |
| Product Width | 50-300mm |