| Pipe Diameter | 200-3000mm |
|---|---|
| Application | Sewer Pipe,Storm Water Pipe |
| Voltage | 380V.50Hz |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Type | Horizontal Machine And Vertical Machine |
| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Pipe Range | 200-2600mm |
| Tensile Strength/MPa | >19 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Connection | Heat Shrinking |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Adhesive | EVA |
| Name | Heat Shrinkable Sleeve |
| Flexible Production | Intelligent Manufacturing |
|---|---|
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Transmission Model | Flexible |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Specification | 570*500*160mm |
|---|---|
| Transport Package | Alloy Box |
| Weight | 4.8kg |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Delivery Time | 60days |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |