| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 30kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| HS Code | 3920999090 |
|---|---|
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Material | Plastic |
| Size | According To Customer′s Requirements |
| Packaging Details | Standard Package |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Single Layer |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 160-200 Kg/H |
| Type | HDPE And PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Structure | Horizontal |
|---|---|
| Rhythm | Flow Production Line |
| Transmission Type | Flexible |
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Capacity | 250 M3/Day |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Diameter | 4.0mm |
|---|---|
| Length | 400-500mm |
| Welding Power AC | AC |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |