| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Customized | Customized |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Application | Supply Hot Water/Oil Delivery/Chemical Material |
|---|---|
| Cyclone Dust Collector | 1m |
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Material | PE/PUR |
| Coating Thickness | 50-100mm |
| Material | HDPE |
|---|---|
| Connection | Welding |
| For Pipe Range | 200-2200mm |
| Usage | Pre-Insulated Pipeline Joints |
| Applications | HDPE Pipeline Joint Closure |
| Coating Thickness | 50-100mm |
|---|---|
| Capability | 3-4unit/H |
| Voltage | 220V/380V |
| Medium Temperature | ≤120°C (incidental Peak Value <140°C) |
| Spiral Conveyor Line | Solid Tire |
| Production Line Length | 30-50m |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Production Line Length | 30-50m |
|---|---|
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Foaming Thickness | Pre-insualte |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Pipe Material | HDPE/Steel |
|---|---|
| Cooling Water Consumption | 10m3/h |
| Pipe Diameter Range | 50mm-200mm |
| Total Power | 200kW |
| Model | ABC-123 |
| Diameter Range | 110-2000mm |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Raw Material | PE |
| Surface Treatment | Nitride Processing, Depth: 0.3 ~ 0.6mm |
| Pipe Uasge | Pre-insualte |