| Dia.Range | 20-350MM |
|---|---|
| Inner Service Pipe | PE-Xa Or PE-Rt II Material |
| Pipe Usage | Sdistrict Heat/Chiller Supply |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Output | 1000kg/H |
| Delivery Time | 60days |
| Pipe Diameter | 16-1600mm |
|---|---|
| Packaging Details | 800.00cm * 220.00cm * 200.00cm |
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 set/ Year |
| Specification | 20 - 800 Mm |
|---|---|
| Colour | Any |
| Method | Vaccum |
| Temperature | 5 - 50 C |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Water Consumption | 1.0m³/Min |
| Installed Power | 230kw |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Condition | New |
|---|---|
| Power | 380V 50Hz |
| Colour | Any |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Specification | 100 - 5000 Mm |
| Coating Layers | 3 Layers |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Origin | China |
| Connection Type | Welding |
| Steel Pipe Diameter Range | 32mm - 426mm |
|---|---|
| Processing Capacity | ≤250㎡/h |
| Surface Cleaning Grade | Sa2.5 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Delivery Time | 2months |