| Model | PE-850/1372 |
|---|---|
| Main Extruder | SJ-120/33 |
| Pipe Diameter (mm) | Φ850-1372 |
| Capacity (kg/h) | 700-900 |
| Installed Power (kw) | 440kw |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Trademark | HUASHIDA |
| Customized | Customized |
| HS Code | 8477209000 |
| Production Capacity | 1000m/h |
|---|---|
| Pipe Length | 6m-12m |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Power Supply | 380V/50Hz |
| Model | PIP-1000 |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| Speed | 6m-10m/Min |
| Specification | 1200.00cm *1000.00cm * 1000.00cm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Computerized | Computerized |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Line Length | 60m |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Pipe Performance | Flexible Or Rigid |
|---|---|
| Line Length | 60m |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Material | HDPE/PP |
|---|---|
| Application | Oil And Natural Gas Pipelines |
| Density | ≥0.98g/cm³ |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
|---|---|
| Warrantyperiod | 12 Months |
| Pipe Diameter | 110mm2000mm |
| Drying Machine | HSD-φ1860mm |
| Screw No | Single-screw |