| Transmission Type | Flexible |
|---|---|
| Automatic Production Line | Assembly |
| Computer System | Full Auto |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| Customized | Customized |
| Condition | New |
|---|---|
| Color | Custom |
| Pipe Diameter | From 360-1680mm |
| Labor | 2-3person |
| Screw | Single-Screw |
| Thickness | 2-18mm |
|---|---|
| Width | 100-700mm |
| Head Type | Round |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| FBE Thickness | 200-800 Um |
|---|---|
| Packaging Details | 1000*1000*1000 |
| Delivery Time | 45 days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 30 Set/Year |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
|---|---|
| Delivery Time | 2 months |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 set/year |
| Place of Origin | China |
| HS Code | 8477209000 |
|---|---|
| Condition | New |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Application | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Computerized | Computerized |
| Screw No. | Single-screw |
| Foaming Thickness | 30-100mm |