| Speed | 6m-10m/Min |
|---|---|
| Pipe Dia | 20-300mm |
| After-sales Service | Installation And Training |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Capacity | 250-1350 Kg/h |
|---|---|
| Installed Power | 160 Kw-650kw |
| Length | 25-45 Mm |
| Packaging Details | Standard package |
| Delivery Time | 90 days |
| Warrenty | One Year |
|---|---|
| Material | PE/PP/HDPE |
| Specification | 110 - 1500 Mm |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| After-sales Service | Technical Service With Free, Training The Workers |
| Model | PE-420/960 |
|---|---|
| Main Extruder | SJ-90/33 |
| Pipe Diameter (mm) | Φ420-960 |
| Capacity (kg/h) | 550-700 |
| Installed Power (kw) | 380 |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Total Power | 900kW |
| Condition | New |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Packaging Details | Stardard package |
|---|---|
| Delivery Time | 15 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 sets per year |
| Place of Origin | China |