| Production Capacity | Customizable |
|---|---|
| Control System | PLC |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Type | Pipe Making Machine |
| Pipe Diameter Range | Customizable |
| Foaming Method | Spraying |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Layer Thickness | 20-100mm |
| Control System | PLC |
| Foaming Material | Polyurethane |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | L/C,T/T |
| Supply Ability | 50 sets / Year |
| Place of Origin | Huashida |
| Range Of Application | Production Pipeline |
|---|---|
| Material | PE |
| Advantage | Economy Of Materials |
| Delivery Time | 10workdays |
| Payment Terms | L/C, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Pipe Structure | Puf Insulation Layer, PE Outer Casing |
|---|---|
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| High-Pressure Foaming Machine | 30-100mm |
| Applications | Hot Chiller Water/Oil /Chemical Material Pipeline |
| Delivery Time | 60days |
| After-sales Service | All Life |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
| Raw Material | HDPE |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Pipe Diameter | 508-1620mm |
|---|---|
| Packaging Details | 1200 × 230 × 260 |
| Delivery Time | 60-80 Days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 20 Unit/year |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Product Specification | Table With 10 Rows And 4 Columns |
|---|---|
| Product Category | Polyurethane Spraying Foam Preinsulated Steel Pipe Making Machine |
| Condition | New |
| Advantages | Uniform And Controllable Density Of Polyurethane, No Empty Spaces, Rough Surface For Greater Shear Strength, Adjustable Thickness Of Insulation Layer And Outer Casing, High Degree Of Automation |
| Product Name | Pre-Insulated Pipe Production Line With PU Spray Foam And PE Winding Production Line |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 508 - 1620 Mm |
| Pipe Structure | Steel Working Pipe, Polyurethane Foam, And HDPE Casing |
| Application | Produce District Heat Distribution Pipe |
| After-sales Service | Lifetime |