| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Mainly Material | PE, PP, Pet, PVC, EVA Etc |
|---|---|
| Width | Reach Up To 8000mm |
| Thickness | 0.1-3.0mm |
| Application | Waste Water Treatment Plants |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |
| Cleanliness | High Cleanliness |
|---|---|
| Feature | Rust / Corrosion Proof |
| Shot Blasting | External , Inner Pipe Wall |
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Cleanliness | High Cleanliness |
|---|---|
| Feature | Rust / Corrosion Proof |
| Shot Blasting | External , Inner Pipe Wall |
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Installed Capacity | About 530kw |
|---|---|
| Power Supply | 3 Phrase, 380V 50Hz |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Export Packing |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Type | Coating Production Line |
| Packaging Details | Standard Packaging |
| Model NO. | FBE |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Coating Material | Fbe Powder |
| Specification | 300-4200mm |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |