| Pipe Diameter | 20-2200MM |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008, QS |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| After-sales Service | All Life |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Number Of Layers | Double Layer |
| Material | PP/HDPE |
| Application | Municipal Water Supply ,drainage Water |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Packaging Details | Standard packaging |
| For Pipe Range | 200-2600mm |
|---|---|
| Raw Material Density | Above 0.935 |
| Material | HDPE |
| Application | Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | standard packing |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Specification | 200-1000mm |
| Number Of Layers | Double Layer |
|---|---|
| Material | PP/HDPE |
| Max Output | 1000kg/H |
| Application | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Customized | Customized |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
| Packaging Details | Standard Packing |