| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Packaging Details | Standard Package |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Electric Current | AC |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Automatic | Computerized |
| Condition | New |
| After-sales Service | 1 Year |
| HDPE | 600kg/H |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Product Type | HDPE Pipe |
| Crawler Lengh | 2.5m Effective Length |
| Clamping Type | Hydraulic Clamps |
| Crawler Feet | 2-12 Feet |
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
|---|---|
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Film Thickness | 0.1-3.0mm |
|---|---|
| Width | Up To 8000MM |
| Feature | Hight Strength And Toughness |
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Packaging Details | Standard Export Packing |