| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Product Capacity | 320-600 |
| Air Volume | 500L/Min |
|---|---|
| Speed Of Welding Electrode | Diameter 3.0 Mm-4.0 Mm |
| Style | Portable |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Pipe Diameter | 200-3000mm |
|---|---|
| Application | Sewer Pipe,Storm Water Pipe |
| Voltage | 380V.50Hz |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Type | Horizontal Machine And Vertical Machine |
| Dimension | 26000*16000*5000 |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Pipe Range | 300mm-1200mm |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Usage | For Sewage Water Delivery |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Plastic Spiral Pipe Production Line (Dia. 300mm-1200mm) | 230kw |
|---|---|
| Material | HDPE/PP |
| Total Power | 230kw,400kw,520kw |
| Speed | 6-12m/H4-12m/H,2-5m/H,0.5-3 |
| Length | 23m,26m,32m,42m |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Automation | Automatic |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Packaging Details | Stardard package |
|---|---|
| Delivery Time | 15 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 1000 sets per year |
| Place of Origin | China |
| Transmission Type | Flexible |
|---|---|
| Automatic Production Line | Assembly |
| Computer System | Full Auto |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| Customized | Customized |