| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Voltage | 220V-230V |
|---|---|
| Air Volume | 500L/Min |
| Power(Hot Air) | 3400kw |
| Style | Portable |
| Packaging Details | Standard Package |
| Extruder Power | 1100W |
|---|---|
| Speed Of Welding Electrode | Diameter 3.0 Mm-4.0 Mm |
| Style | Portable |
| Control | Automatic |
| Packaging Details | Standard Package |
| Control | Automatic |
|---|---|
| Extruder Power | 1100W |
| Speed Of Welding Electrode | Diameter 3.0 Mm-4.0 Mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Color | By Order |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Power | Electric |
|---|---|
| Character | Compact Design Light In Weight |
| Material | HDPE/PP Welding Rod |
| Voltage | 220V-230V |
| Control | Manual |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |