| Coating Thickness | 1.8-2.7mm |
|---|---|
| Control System | PLC Control |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
| Total Power | 900kW |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Max Output | 1000kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Field | Drainage/Water Supply/Sewage Discharge/Agricultura |
| Packaging Details | Standard Packing |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Pipe Diameter Range | Φ219-Φ1420mm |
|---|---|
| Pipe Length | 1-3m |
| Operating Mode | Automatic/Manual |
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Packaging Details | According To Customer's Requirement |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, CE,SGS,ETC. |
| Model NO. | HSD -2000 |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Computerized | Computerized |
| Certification | ISO9001:2008, QS |
| Specification | 300-4200mm |
|---|---|
| Coating Thickness | 150-800um |
| Certification | CE, ISO |
| Coating | Powder Coating |
| Clean Level | >=SA2.5 |
| Specification | Pipe Dia. 300-4200mm |
|---|---|
| Workshop Space | 100m X 24m |
| Coating Thickness | 150-800um |
| Output Speed | 0-6m/Min |
| Coating | Powder Coating |
| Packaging Details | standerard package |
|---|---|
| Delivery Time | 60 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 30 set/years |
| Place of Origin | China |