| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Material | PP/PE |
| Number Of Layers | Double Layer |
| Transport Package | Standard Packing |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Pipe Diameter | 20-2200MM |
|---|---|
| Certification | CE, ISO9001:2008, QS |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| After-sales Service | All Life |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |
| Usage | Field Joint Coating |
|---|---|
| Waterproof | Waterproof |
| Base Material | PE |
| Adhesive | EVA |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Raw Material | PE |
|---|---|
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Packaging Details | Standard Package |
| Control System | PLC |
|---|---|
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Heating Method | Induction Heating |
| Installed Capacity | About 530kw |
|---|---|
| Power Supply | 3 Phrase, 380V 50Hz |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
| Packaging Details | Export Packing |