| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Material | Plastic |
|---|---|
| Connection | Heat Shrinking |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Adhesive | EVA |
| Name | Heat Shrinkable Sleeve |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 30kg/H |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Power Source | Electric |
| Condition | NEW |
| Pipe Range | 48-3000mm |
| Anticorrosion Method | 3PE |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Material | PE, PP, PVC, And More |
|---|---|
| Specification | 2mm To 5mm |
| Color | Black, White, Blue, Yellow, And More |
| Products Feature | Acid Resistant |
| Customization | Available |
| Material | PE, PP, PVC, And More |
|---|---|
| Specification | 2mm To 10mm |
| Color | Any |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |