| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Shear Strength | ≥115 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 35 Mpa |
| Water-intake Rate | >150N/cm |
| Packaging Details | packaging |
| Surface Treatment | Chrome |
|---|---|
| Application | Pipeline Antocorrosion Joint |
| Thickness | 2.0/2.5/3.5mm |
| Transport Package | Standard Package |
| Connection | Welding |
| Transport Package | Standard Package |
|---|---|
| Trademark | HSD |
| HS Code | 8477109000 |
| Automation | Automatic |
| Product Width | 50-300mm |
| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Main Motor Power | 37-110kw |
|---|---|
| Cooling Zones | 3-5 |
| Material | PE/PP |
| Production Capacity | 100-1000kg/h |
| Product Length | Customized |
| After-sales Service | Installation Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw No. | Single-screw |
| Product Length | Customized |
|---|---|
| Output Capacity | 100-1000kg/h |
| Application | Sheet / Board Production For Coating |
| Material | PE PP |
| Cooling Method | Water Cooling Or Air Cooling |
| Material | PE, PP |
|---|---|
| Warranty | 1 Year |
| Product Type | Extrusion Line |
| Control System | PLC Control |
| Main Motor Power | 37-132kw |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
|---|---|
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Part3 | Three Layer Fiber Reinforced Heat Shrink Sleeve |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |