| Cross Section Shape | Circular |
|---|---|
| High Shrink Temperature | 135°C |
| Peel Strength | >150N/cm |
| Color | Black |
| Delivery Time | 10workdays |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Packaging Details | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Delivery Time | 30-60days |
| Payment Terms | L/C,T/T,Western Union |
| Supply Ability | 100 Units/Year |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Corrosion Rate | 0.01- 0.1 |
|---|---|
| Color | Any |
| Strength | 70n |
| Thickness | 0.8-3.0mm |
| Temperature | 50 - 120 C |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
|---|---|
| Product Width | 50-300mm |
| Screw No. | Single-Screw |
| Feeding Method | One Feed |
| Delivery Time | 60DAYS |
| After-sales Service | Installation Training |
|---|---|
| Warranty | 12 Months |
| Product Type | PE Board |
| Board Layers | Multilayer |
| Screw No. | Single-screw |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |
| Shear Strength | ≥120 N/cm |
|---|---|
| Specific Density | 0.935-0.96 R/cm 3 |
| Tensile Strengt | 20 Mpa |
| Elongation At Break | 350% |
| Delivery Time | 10workdays |