| Application | Hardware Spraying Equipment |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Extrusion Capability | 350kg/H |
| Method Type | Automatic |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Circumstance Condition | Indoor |
|---|---|
| Pipe Length Range | 6m-12m |
| Usage | Making 3lpe Coating Pipe |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Usage | Field Joint Coating |
| Type And Size | By Roll Or Cut Piece Accroding To Customer |
| Adhesive | EVA |
| Usage | Field Joint Coating |
|---|---|
| Waterproof | Waterproof |
| Base Material | PE |
| Adhesive | EVA |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Corrosion Rate | 0.01 - 0.1 |
|---|---|
| Specification | 0.8 - 3.0 Mm |
| Feature | Insulation |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Corrosion Rate | 0.01-0.1 |
| Peeling Strength | 70n |
| Layers | Basic And Adhesive |
| Thickness | 0.8 - 3.0 Mm |