| Pipe Diameter Range | Φ60mm-Φ1420mm |
|---|---|
| Extruder Type | Single Screw Extruder |
| Coating Layers | 3 Layers |
| Material | Steel |
| Product Model | 3LPE-PP-3 |
| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Used Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Corrosion Resistance | High |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
| Pipe Diameter | Φ219-Φ1420mm |
| Capacity | 1000-2000 Meters Per Day |
|---|---|
| Roduction Range | 159mm |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Material | Steel |
| Production Speed | 3-12m/min |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
|---|---|
| Heating Method | Induction Heating |
| Operation Mode | Automatic |
| Adhesive Material | Epoxy Resin |
| Production Capacity | 1000-1500 Meters Per Hour |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Diameter Of The Rod | 1.75mm-4.0mm |
|---|---|
| Extruder Model | Single Screw Extruder |
| Frequency Converter | ABB |
| Production Capacity | 20kg/H |
| HS Code | 8477209000 |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | China |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Voltage | 220V 50Hz |
|---|---|
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Material | PP/PE/PVC |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |