| Welding Core Type | Plastic |
|---|---|
| Specifications | 10-20 Kilograms /Roll |
| Rod Dia. | 3.5mm-4mm |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Production Capacity | 5tons/Day |
|---|---|
| Heat Resistance | Normal Temperature |
| Trademark | Huashida |
| Application | Pipeline Field Joint Protection |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Welding Core Type | Plastic |
|---|---|
| Stainless Steel Welding Rod Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| Welding Power | AC |
| Rod Dia. | 3.5mm-4mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
|---|---|
| Size | According To Customer′s Requirements |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1. ISO9001 |
| HS Code | 3920999090 |
| Place of Origin | Qingdao,China |
| Model NO. | 1.5-3.5mm |
|---|---|
| Connection | Heat Shrinking |
| Material | Plastic |
| Application | Connecting And Welding Plastic Pipline |
| Name | Heat Shrinkable Sleeve |
| Power | Electric |
|---|---|
| Electric Current | AC |
| Character | Compact Design Light In Weight |
| Main Motor | German Metabo |
| Model No | Hj-30b |
| Character | Compact Design Light In Weight |
|---|---|
| Electric Current | AC |
| Main Motor | German Metabo |
| Voltage | 220V-230V |
| Transport Package | Standard Package |