| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Used Material | FBE Powder, Binder, Polyethylene |
| Corrosion Resistance | High |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
| Pipe Diameter | Φ219-Φ1420mm |
| Capacity | 1000-2000 Meters Per Day |
|---|---|
| Roduction Range | 159mm |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE, Adhesive, PE) |
| Material | Steel |
| Production Speed | 3-12m/min |
| Application | Hardware Spraying Equipment |
|---|---|
| Pipe Diameter | 200-1420mm |
| Extrusion Capability | 350kg/H |
| Method Type | Automatic |
| Power Source | Approx 1650kw |
| Circumstance Condition | Indoor |
|---|---|
| Pipe Length Range | 6m-12m |
| Usage | Making 3lpe Coating Pipe |
| Coating Layers | 3 Layers (FBE+Adhesive+Polyethylene) |
| Packaging Details | Packing according to Machine |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Packaging Details | By Order |
|---|---|
| Delivery Time | 5-8 weeks |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 Units/Month |
| Place of Origin | China |
| Style | Portable |
|---|---|
| Plastic Processed | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Style | Portable |
|---|---|
| Type | Hand Extruder |
| HS Code | 8468800000 |
| Packaging Details | 570*500*160mm |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Application | Handheld Welder |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Electrode Coating Type | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
|---|---|
| Color | By Order |
| Extended Length | 10-20mm |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |