| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Electric Current | AC |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 1 | PE Hollow Wall Spiral Pipe |
|---|---|
| Application Of Heat Shrink Sleeve 2 | Steel Reinforced Corrugated Pipe |
| Application Of Heat Shrink Sleeve 3 | 3lpe Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Condition | New |
|---|---|
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| HS Code | 847710900 |
| Packaging Details | Standard Package |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Voltage | 220V 50HZ |
|---|---|
| Usuage | Hand Welding |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Main Motor | Metabo Germany |
|---|---|
| Voltage | 220V 50Hz |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Usuage | Usuage Hand Welding |
| Packaging Details | Standard Package |
| Usuage | Anticorrosion & Repair |
|---|---|
| Product Type | PE Board |
| Sleeve Width | 1000mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |
| Model NO. | Hj-30b |
|---|---|
| Frequency Range | Low Frequency |
| Style | Portable |
| Material | HDPE Welding Rod |
| Voltage | 220V 50Hz |