| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 100set a year |
| Place of Origin | China |
| Material | PU & PE |
|---|---|
| PU Thickness | 30 - 100 Mm |
| PE Thickness | 4 - 10 Mm |
| Specification | 500 - 1520 Mm |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Specification | PE-990 |
|---|---|
| Main Extruder | 170 |
| Pipe Diameter (mm) | 1060mm |
| Capacity (kg/h) | 800-1200 |
| Packaging Details | according to the actual condition |
| Principle | High-Pressure Air Type |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | 48-630mm |
| Screw No. | Single-screw |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Water Consumption | 1.0m³/Min |
| Installed Power | 230kw |
| Medium Pressure | ≤2.5MPa |
|---|---|
| Insulationmaterial | Polyurethane Foam |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Pipe Jacking Machine | Integrated And Adjustable |
| Condition | New |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Specification | PERT-50/200MM |
| HS Code | 8477209000 |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Principle | High-Pressure Air Type |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Production Capacity | 50 Sets/Year |
| Plastic Processed | PE |
|---|---|
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Type | Pipe Extruder |
| Trademark | HSD |