| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min, 1.2m/Min |
| Model NO. | 200-600mm |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Screw No. | Single-screw |
| HDPE | 600kg/H |
| Max Speed | 6m/Min,1.2m/Min |
| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Total Power | 400 Kw |
|---|---|
| Extrusion Speed | 05.-5 |
| Capacity Kg/h | 600 240 |
| Dimension (m) | 32*16*6.0 |
| Packaging Details | By order |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Screw | Single-Screw |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Clean Level | ≥2.5 |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Application | Oil, Natural Gas, Water Supply Pipelines |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |