| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Plastic Processed | PE |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |
| Standard | ASTM, GB, DIN |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Spray Method 1 | Electrostatic Spray |
| Spray Method 2 | Simultaneous Inner Outer Wall Coating |
| Specification | 300-4200mm |
| Powder Recovery Rate | ≥98% |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Voltage | 220V 50HZ |
|---|---|
| Usuage | Hand Welding |
| Character | Compact Design, Light In Weight |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Specification | ISO9001: 2008 |
| Product Thickness | 1.5-3mm |
| Release Form | Pipes And Sheets |
|---|---|
| Advantage | Automatic Continuous Production Line |
| Performance | Soft, Resistant To Bending, Cold, Heat, Waterproof, |
| Can Be Used For | Air Conditioner Pipe Etc. |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Usage | Aircondition Cooper Protector,Boards, Handles, |
| Structure | Horizontal |
| Pipes | Inner Diameter 12-108mm, Wall Thickness 6-30mm |
| Sheets | Width 0-2000mm, Thickness 6-50mm |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector,Boards, Handles |
| Heating Method | Electric Or Natural Gas |
| Provide | Turnkey Services |
| Packaging Details | Standard Package |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Substrate | Steel Condition |
| Steel Condition | Induction Heating |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |