| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Pipe Range | 300mm-1200mm |
|---|---|
| PLC | Siemens |
| Number Of Nozzles | 112pcs |
| Material | Ss |
| Centrifugal Pump Power | 4.0Kw |
| HDPE | 600kg/H |
|---|---|
| Material | PP/PE |
| Specification | 1000.00cm * 220.00cm * 180.00cm |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | By order |
| Automation | Automation |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| HDPE | 600kg/H |
| HS Code | 39209990 |
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Total Power | 200-500KW |
| Coating Thickness | 1.8-3.7mm |
| Control System | PLC Control |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Power Supply | 380V/50Hz |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Coating Material | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Coating Layers | 3 |
| Total Power | 300-500kW |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
|---|---|
| Pipe Length Range | 6-12 Meters |
| Material | Carbon Steel |
| Capacity | 1000-2000 Meters Per Day |
| Heating Method | Induction Heating |
| Pipe Length | 6-12 Meters |
|---|---|
| Production Range | 426mm |
| Operating Mode | Automatic/Manual |
| Corrosion Resistance | High |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |
| Pipe Range | 50-426mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Certification | CE,ISO 9001 |
| Condition | NEW |
| Control System | PLC |
| Feeder System | Vacuum Feeder |
|---|---|
| Packaged | Wooden Cases And Pallets |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Tractor Device | Four To Twelve-jaw Tractor |
| Cutting Device | Planetary Cutter |