| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Packaging Details | Standard Package |
| Usage | Gas / Water Supply Pipe |
|---|---|
| Extrusion Capacity | 1000 (Kg/H) |
| Pipe Diameter | 20-2200mm |
| Calibration Method | Vacuum |
| Delivery Time | 90days |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Control System | Siemens |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Exhaust | Exhaust |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Overseas Installation, Free Technical Supporting |
|---|---|
| Cutting Method | Planeatry Cutting |
| Transmission Type | Rigid |
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Main Machine | Extruder |
|---|---|
| Heatingmethod | Electric Heating Or Steam Heating |
| Hs Code | 8477109000 |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Condition | New |
| Application | For Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Pipe Diameter | From 12mm-2000mm |
| Raw Material | PE |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Cutting Method | Planetary Cutting |
| Pipe Diameter | PE |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Calibration Method | Vacuum And Water Spraying Cooling |
| Vacuum And Water Spraying Cooling | Planetary Cutting |
| Warranty | 12 Months |