| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Assembly Structure | Integral Type Extruder |
| Screw Channel Structure | Deep Screw |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Packaging Details | Standard Export Packing |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
|---|---|
| Control System | Siemens |
| Material Type | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Feeding Mode | Automatic Vaccun Feeding |
| Productname | Pre-Insulated Pipe Production Line |
| Insulation Layer Material | PU Foaming |
|---|---|
| Feeder System | Vacuum Feeder |
| Control System | PLC Control |
| Product Type | Pipe Production Line |
| Use Material | PU Foam, PE And Plastic Inner Pipe |
| Raw Material | HDPE |
|---|---|
| Use For | Central Heating, Cooling Oil & Gas Transmission |
| Cutting Method | Chipless Cutting |
| Calibration Method | Vacuum Calibration And Water Spraying Cooling |
| Packaging Details | Standard Package |
| Dimension | 26000*16000*5000 |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Installed Power | 380V 50Hz |
| Pipe Range | Pipe Range |
| Motor Power | 90kW 55kW |
| Heating Method | Electric Heating |
|---|---|
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Packaged | Film |
| Production Scope | Product Line |
| Place | Indoor |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Diameter | 20-110, 75-250, 355-630 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Diameter | 20-110, 75-250, 355-630 |
| Pipe Diameter Range | 20mm-1200mm |
|---|---|
| Place | Indoor |
| Main Extruder | 90 |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Cutting Device | Planetary Cutter |
| Warranty | 12 Months |
|---|---|
| Material | HDPE |
| Application | Sewerage And Drainage In Municipal |
| Automation | Automatic |
| Computeration | Computerized |