| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Delivery Time | 60DAYS |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 377mm |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Model NO. | HSD 50-426 |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Certification | CE, ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Pipe Range | 200-2600mm |
| Tensile Strength/MPa | >19 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |