| Model NO. | Model 120 |
|---|---|
| Condition | New |
| Automatic Grade | Automatic |
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Product Thickness | 0.2-3mm |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Product Width | 800-3000mm |
| Board Layers | Single Layer |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 160-200 Kg/H |
| Type | HDPE And PE |
| Screw No. | Single-screw |
| Type | Sheet Extruder |
|---|---|
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Feeding Mode | One Feed |
| Assembly Structure | Separate Type Extruder |
| Engagement System | Full Intermeshing |
| Coating Type | Powder Coating |
|---|---|
| FBE Thickness | 170 Um |
| PE Layer Thickness | 2.5 - 3.7 Mm |
| Adhesive ThicknessElbow Angle | 170-250 Um |
| Elbow Angle | 15-90 Degrees |
| Waterproof | Waterproof |
|---|---|
| Application | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Application | Plastic, Metal |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Structure | PE Backing+Adhesive |
|---|---|
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
| Specification | 450, 500, 600, 650mm |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Aapplication | Protection Pipeline , Anticorrosion, Repair |
|---|---|
| Structure | PE Backing+Adhesive |
| Usage | Field Joint Coating |
| Type And Size | By Roll Or Cut Piece Accroding To Customer |
| Adhesive | EVA |