| Application | Hollow Wall Spiral Pipe Connection |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| MFR/ (190°,5kg)g/10min | 0.4 〜1 |
| Vicat Softening Point/I | >110 |
| Elongation At Break/% | -35° C>100 |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection Type | Elecro Fusion Welding |
| Warranty | 24 Months |
| Customized | Customized |
| Thickness | Customized |
| Board Layers | Single Plate |
|---|---|
| Customization | Customizable |
| Basing Tape Max. Width | 1000mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Material | PE |
| Applicationpipeline Joint Closure | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Thickness | 2-18mm |
| Usage | Weld HDPE Pipe |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Head Type | Round |
|---|---|
| Usage | Weld HDPE Pipe |
| Applicationpipeline Joint Closure | Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Packaging Details | Standard Package |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 200 set years |
| Place of Origin | China |
| Material | HDPE/PP |
|---|---|
| Specification | SGS |
| Light Weight | Easy To Hand Carry |
| Power | 380V/220V 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Thickness | 2-18mm |
|---|---|
| Width | 100-700mm |
| Head Type | Round |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |