| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | PE |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Pipe Surface Treatment | ≥ SA 2.5 |
| Fbe Thickness | 200-800 Um |
| Specification | 76/89-273mm, 76/89-305mm |
| Material | EPDM/NBR/PVC |
|---|---|
| Usage | Air Condition Cooper Protector,Boards, Handles |
| Heating Method | Electric Or Natural Gas |
| Provide | Turnkey Services |
| Packaging Details | Standard Package |
| Power | 380V/50Hz |
|---|---|
| Color | Customized |
| Material | Rubber Foam |
| Automation | Fully Automatic |
| Production Capacity | 500-1000kg/h |
| Operation Mode | Automatic |
|---|---|
| Coating Type | 3LPE (Three Layer Polyethylene) |
| Location | Indoor |
| Application | Oil And Gas Pipeline Coating |
| Surface Treatment | Shot Blasting |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Coating | Powder Coating, Extrusion Coating |
|---|---|
| Coating Type | Internal, External |
| Coating Material | Epoxy Powder, Adhesive, Polyethylene |
| Substrate | Steel |
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Place | Indoor |
|---|---|
| Cleaning Level | SA2.5 |
| Extruder | Single Screw Extruder |
| Method Type | Automatic |
| Coating Materials | Polyethylene, Adhesive, Epoxy |