| Head Type | Round |
|---|---|
| Usage | Weld HDPE Pipe |
| Applicationpipeline Joint Closure | Pipeline Joint Closure |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60days |
| Type | Polyurethane Foam Machine |
|---|---|
| Pipe Structure | Carrier Steel Pipe-Polyurethane Foam-HDPE Casing |
| Rust Removal Quality | ≥2.5 Grade |
| Foaming Thickness | 30-100mm |
| Foaming Machine | High-Pressure Foaming Machine |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
|---|---|
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Screw No. | Single-screw |
| Computerized | Computerized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Screw No. | Single-screw |
|---|---|
| Substrate Thickness | ≥0.6mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Packaging Details | Standard Package |
| 保修期 | 12 Months |
|---|---|
| 可生产管材类型 | Aluminum Composite Pipe |
| Condition | New |
| Pipe Diameter | From 110mm To 2000mm |
| Raw Material | PE |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Exhaust | Exhaust |
| Cutting Method | Dust-Free Planetary Cutting |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
| Model NO. | 110-2200mm |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
| Specification | 110-2200 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
| Material | PP/HDPE |
|---|---|
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year, |
| Application | Pipe,Energy Supply Pipe,Furniture,Decorative,Mainly Used In Decoration |
| Automatic Grade | Automatic |
| Features | High-Speed, Energy-Saving |
|---|---|
| Product Material | HDPE |
| Application | Producing Pre-Insulated Pipe Jacket |
| Manufacturer | Qingdao Huashida Machinery Co., Ltd |
| Customized | Customized |
| Release Form | Pipes And Sheets |
|---|---|
| Advantage | Automatic Continuous Production Line |
| Performance | Soft, Resistant To Bending, Cold, Heat, Waterproof, |
| Can Be Used For | Air Conditioner Pipe Etc. |
| Packaging Details | Standard Package |