| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
|---|---|
| Sleeve Width | 750-800mm |
| Peel Strength | >150N/cm (ASTM D1000) |
| Water-Intake Rate | 0.05% (ASTM D570) |
| Tensile Strength | 15-20Mpa (ASTM D638) |
| Sleeve Width | 1000mm |
|---|---|
| Sleeve Thickness | 0.5-3mm |
| Part1 | Basic Film Extrusion Line |
| Part2 | Adhesive (EVA) Coating Line |
| Packaging Details | Standard packaging |
| Automation | Automatic |
|---|---|
| Condition | New |
| HS Code | 847710900 |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Material | HDPE & PE |
|---|---|
| Extruder Type | T-Die (Flat Die) |
| Capacity | 150 - 500 Kg/h |
| Power | 380V / 3 Phase / 50Hz |
| Packaging Details | Standard Package |
| Application | Pipeline Joint Closure |
|---|---|
| Connection | Welding |
| Customized | Customized |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60 days |
| Specification | 600.00cm * 230.00cm * 220.00cm |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Automation | Automatic |
| Screw No. | Single-screw |
| Packaging Details | Standard Package |
| Style | Portable |
|---|---|
| Material | PP/PE/PVC |
| Transport Package | Alloy Box |
| Power | Electric |
| Packaging Details | Alloy Box |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |
| Frequency Range | Intermediate Frequency |
|---|---|
| Control | Automatic |
| Electric Current | Inverter |
| Power | Electric |
| HS Code | 8515219000 |