| Substrate | Steel |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 3000 Kw |
| Specification | 50 - 2173 Mm |
| Velocity | 1-6m/Min |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60DAYS |
| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Specification | 10-20 Kilograms /roll |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Color | By Order |
| Packaging Details | Mandrel and Carton |
| Delivery Time | 60Days |
| Cross Section Shape | Circular |
|---|---|
| High Shrink Temperature | 135°C |
| Peel Strength | >150N/cm |
| Color | Black |
| Delivery Time | 10workdays |