| Model | SBJZ-800 |
|---|---|
| Plastic Processed | PE/PP/PS/HIPS/ABS/PVC |
| HS Code | 8477209000 |
| Width | 3000mm |
| Computerization | Computerized |
| Specification | 2.5mm To 4mm |
|---|---|
| Production Capacity | 5 Tons/Day |
| Transport Package | Standard Package |
| HS Code | 39169090 |
| Payment Terms | Western Union,T/T,D/P |
| Substrate | Steel |
|---|---|
| Condition | New |
| Capacity | 3000 Kw |
| Specification | 50 - 2173 Mm |
| Velocity | 1-6m/Min |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| Screw | Single-Screw |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Customized | Customized |
| Specification | Sj120/33, Sj200/33 |
| Automation | Automatic |
| Condition | New |
|---|---|
| Material | PE/PUR |
| Control System | PLC |
| Heating Method | Electric Heating |
| Humidity | 85% Non Condensing |
| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Substrate | Steel |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60DAYS |
| PE Thickness | 2-3mm |
|---|---|
| Condition | New |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| HS Code | 8477209000 |
| Condition | New |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Delivery Time | 60Days |