| Production Range | Pipe Diameter 110-600mm |
|---|---|
| Diameter Range | 110-2000mm |
| Dimension | 26*2.5*3m |
| Product-use | Water Supply Pipe |
| Power | No-danger Zone |
| Material | Steel |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | PE |
| Condition | New |
| 3PE Structure | Epoxy+Adhesive+Extruded Polyethylene |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Function | Steel Pipe Sand Blasting |
| Packaging Details | Standard packaging |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Specification | 57-3000mm |
| Model NO. | 530-1420mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Coating | Powder Coating |
| Substrate | Steel |
| Certification | CE, ISO |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Coating Type | Internal, External |
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Usuage | Derusting &Anticorrosion |
| Pipe Length | 6-12m |
| Surface Treatment Grade | ≥SA2.5 |
| Pipe Range | 48-3000mm |
| Loading Method | Vacuum Automatic Feeding |
|---|---|
| Application | Insulated Pipe |
| Pipe Structure | Steel Pipe-Polyurethane |
| Warranty | 1 Year |
| Packaging Details | According to the actual condition |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
|---|---|
| Material Of Barrel | 38CrMoAlA |
| Pipe Range | 110-2000mm |
| Cooling Method | Water Cooling |
| Production Scope | Product Line |
| Use Material | PU Foam, PE And Plastic Inner Pipe |
|---|---|
| Pipe Material | HDPE, PEX, PPR, Etc. |
| Work Pipe Material | Carbon Steel |
| Pipe Diameter | From 655mm To 1380mm |
| Packaging Details | according to the actual condition |