| Product Type | PVC /PE/PP / ABS / PP /PS Sheet |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Product Thickness | 0.1-30mm |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Materialtype | Steel Pipe, Polyurethane Foam, HDPE Outer Pipe |
|---|---|
| Pipe Uasge | Pre-insualte |
| Customized | Customized |
| Insulation Thickness | 20mm-100mm |
| Pipe Length Range | 6m - 12m |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Fbe Thickness | 200-800um |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Material | HDPE LDPE |
|---|---|
| Diameter Range | 110-2000mm |
| Calibration Method | Vacuum Calibration |
| Product-use | Water Supply Pipe |
| Product Color | Black |
| Name | Polyurethane Foaming Pert Insulation Pipe Production Line |
|---|---|
| Pipe Usage | Pre-insualte |
| Color | Black |
| Place | Indoor |
| Temperature | 0-35℃ |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating Structure | Fbe, 2lpe, 3lpe |
| Condition | New |
| Packaging Details | Standard Package for Export |
| Delivery Time | 60Days |
| Coating | FBE Powder |
|---|---|
| PE Thickness | 2-3mm |
| Blasting | >2.5A |
| Transport Package | Plastic Film And Wooden Pallet |
| Specification | EN253, EN448, EN728, ISO1133, ISO8501-1 |
| Material | PE/PP/PS/HIPS/ABS |
|---|---|
| Board Layers | Single & Multilayer Sheet |
| Automation | Automatic |
| Product Width | Maximum 3000mm |
| Packaging Details | Wooden Cases and Pallets |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Condition | New |
| Velocity | 1 To 6 Meter Per Minute |
| Power Source | 3 Phase 380V 50Hz |
| Application | Pipe Production |
|---|---|
| Material | Steel |
| Insulation Material | Polyurethane Foam |
| Control System | PLC Control |
| Max. Working Pressure | 2.5MPa |