| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Coating | 3-Layer PE Coating |
|---|---|
| Certification | ISO |
| Application | 3PE 2PE Fbe Anticorrosion Coating |
| Diameter Range | 50-426mm |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Board Layers | Multilayer |
|---|---|
| Automation | Automatic |
| Certification | ISO9001:2008 |
| Basing Tape Thickness | 0.2-1mm |
| Adhesive Coating Thickness | 0.1-0.5mm |
| Certification | CE, ISO |
|---|---|
| Customized | Customized |
| Structure | Horizontal |
| Tube Thickness | 3-50mm |
| Sheet Width | 500-1500mm |
| Model NO. | Pipe Dia. 57-3400mm |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Substrate | Steel |
| Blasting | >2.5A |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Feeding Mode | One Feed |
|---|---|
| Screw | Single-Screw |
| Automation | Automatic |
| Film Thickness | 0.1-30mm |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
| Method Type | Automatic |
|---|---|
| Operation Mode | Automatic |
| Materials For Production | HDPE/Hot Melt Adhesive/FBE Powder |
| Coating Layers | 3 Layers |
| Pipe Surface Preparation | Shot Blasting |