| Condition | New |
|---|---|
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Working Pipe Material | PERT/PEX/PPR |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Pipe Performance | Flexible Or Rigid |
|---|---|
| Line Length | 60m |
| Usage | District Heat/Chiller Supply |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Power Supply | 3 Phrase, 380V 50Hz |
|---|---|
| Screw No. | Single-screw |
| Customized | Customized |
| After-sales Service | Technical Service With Free,Training The Workers |
| Certification | CE, ISO9001:2008, QS, GMP |
| After-sales Service | Installation And Training |
|---|---|
| Speed | 6m-10m/Min |
| Pipe Performance | Flexible Or Rigid |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 60Days |
| Packaging Details | Standard packaging |
|---|---|
| Delivery Time | 60-90 days |
| Payment Terms | T/T,D/A,L/C |
| Supply Ability | 30 sets a year |
| Place of Origin | China |
| Flexible Production | Intelligent Manufacturing |
|---|---|
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Transmission Model | Flexible |
| Packaging Details | Standard Package |
| Delivery Time | 80 days |
| Automatic Grade | Automatic |
|---|---|
| Material | NBR/PVC/EPDM |
| Power | 3 Phase,50Hz |
| Transport Package | Standard Package |
| Customized | Customized |
| Box Material | Main Body Stainless Steel |
|---|---|
| Pipe Color | Black + Yellow Or Blue |
| Vacuum Pump | 4KWx2sets |
| Extrusion Process | Multi-Layer Extrusion |
| Calibration Method | Vacuum |
| Packaging Details | wodden box |
|---|---|
| Delivery Time | 70-90 days |
| Payment Terms | T/T |
| Supply Ability | 50 sets/years |
| Place of Origin | China |
| Product Type | Extrusion Molding Machine |
|---|---|
| Application | Large-scale Municipal Drainage Projects |
| Screw | Single-Screw |
| Plastic Processed | PE |
| Packaging Details | Standard Export Packing |