| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Type | Coating Production Line |
| Substrate | Steel |
| Packaging Details | Standard packaging |
| Type | Coating Production Line |
|---|---|
| Coating | Powder Coating |
| Condition | New |
| Velocity | 1 To 6 Meter Per Minute |
| Power Source | 3 Phase 380V 50Hz |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Certification | CE, ISO, RoHS |
| Output Speed | 1-6m/Min |
| Temperature | 0-30 |
| Power Supply | No Dangerous Area |
| Pipe Range | 50-426mm |
|---|---|
| Type | Coating Production Line |
| Certification | CE,ISO 9001,SGS |
| Condition | NEW |
| Control System | PLC |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Pipe Surface Treatment | No Less Than SA2.5 |
| PE Thickness | 2-3mm |
| Material | HDPE ,Adhesive,Epoxy Powder |
| Packaging Details | Plastic Film and Wooden Pallet |
| Coating | Powder Coating |
|---|---|
| Coating Layers | Internal&External Pipe |
| Spray Gun Method | High Voltage Electrostatic Spray Gun |
| Type | Coating Production Line |
| Heating Method | Medium-Frequency Heating System |
| Structure | Horizontal |
|---|---|
| Rhythm | Flow Production Line |
| Transmission Type | Flexible |
| Specification | 65*4*3.5m, 80*4*3.5m |
| Capacity | 250 M3/Day |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Diameter | 20-110, 75-250, 355-630 |
| Certification | CE, ISO9001:2008 |
|---|---|
| Computerized | Computerized |
| Application | Gas Supply Pipe |
| Length | 36m, 52m, 72m |
| Diameter | 20-110, 75-250, 355-630 |